Продовження відпустки на дні донорства

Медична сестра під час щорічної відпустки здавала кров. Повернувшись з відпустки, вона надала бухгалтерії закладу довідку за формою № 435/0 «Довідка щодо надання донорам пільг». На скільки днів слід продовжити відпустку?

Згідно з ч. 4 ст. 9 Закону України «Про донорство крові та її компонентів» від 23 червня 1995 р. № 239/95-ВР (далі — Закон № 239) у разі давання крові та (або) її компонентів у період щорічної відпустки ця відпустка продовжується на відповідну кількість днів із урахуванням надання працівнику додаткового дня відпочинку за кожний день давання крові. Тобто, підраховується кількість днів донорства під час відпустки (один, два) та за кожний такий день надається ще додатковий день відпочинку.

Якщо медична сестра під час відпустки здавала кров один раз, то таку відпустку необхідно продовжити на два дні.

Відповідно до ч. 1 ст. 14 Закону № 239 особа, яка виявила бажання здати кров та (або) її компоненти, зобов’язана не пізніше ніж за три дні до дня медичного обстеження, що проводиться перед даванням крові та (або) її компонентів, повідомити письмовою заявою адміністрацію за місцем роботи про свій намір пройти таке обстеження і здати кров та (або) її компоненти. Але у випадках, коли особа, яка виявила бажання здати кров або її компоненти, перебуває у відпустці, відрядженні, або в разі, коли її кров терміново необхідна для надання невідкладної медичної допомоги хворому, зазначена заява не подається.

Це означає, що медична сестра не зобов’язана була подавати керівництву медичного закладу заяву про намір здати кров під час відпустки й для її продовження достатньо вказаної довідки.