Чи можна сумісниці під час хвороби працювати за одним із місць роботи?

Медична сестра працює за двома місцями роботи: основне місце роботи — в одному медичному закладі, місце роботи за сумісництвом — в іншому. Нещодавно з’ясувалося, що вона в період тимчасової непрацездатності за основним місцем роботи (5 календарних днів) не повідомила про це за місцем роботи за сумісництвом і продовжувала там працювати. Чи мала право медична сестра так вчиняти? Якими нормами законодавства передбачене обов’язкове надання копії листка непрацездатності на роботі за сумісництвом?

Перші п’ять днів хвороби працівника оплачуються медичним закладом (страхувальником) за рахунок коштів роботодавця відповідно до Порядку оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 26 травня 2015 р. № 440 (далі — Порядок № 440).

Пунктом 2 Порядку № 440 встановлено, що працівник (у цьому випадку — медична сестра) має право на оплату днів тимчасової непрацездатності як за основним місцем роботи, так і за місцем роботи за сумісництвом.

Для отримання оплати за перші 5 днів хвороби за рахунок коштів медичного закладу та допомогу з тимчасової непрацездатності від ФСС з ТВП, яка виплачується з шостого дня хвороби, медична сестра — «зовнішній» сумісник повинна надати бухгалтерії за місцем роботи за сумісництвом копію листка непрацездатності, яка засвідчена підписом керівника за основним місцем роботи й скріплена печаткою такого медичного закладу (п. 3 Порядку № 440), та довідку про середню заробітну плату за основним місцем роботи. Якщо медична сестра працює на декількох роботах за сумісництвом, вона повинна додатково надати довідки про середню заробітну плату і за цими місцями роботи.

Як бачимо, законодавством передбачений обов’язок медичної сестри надавати копію листка непрацездатності за місцем роботи за сумісництвом тільки для його оплати. Тобто, якщо медична сестра не бажає отримувати кошти за дні хвороби, то вона може й не подавати копію листка непрацездатності за неосновним місцем роботи, та й взагалі не повідомляти там про свою непрацездатність.

А чи взагалі правомірно перебувати на лікарняному за основним місцем роботи, але виходити при цьому на роботу за сумісництвом? Відповісти на це запитання складно, оскільки законодавством така ситуація не передбачена. Підстави для надання працівнику листка непрацездатності можуть бути різними, і можуть складатися ситуації, за яких в одному випадку працівник не зможе працювати ні за основним місцем роботи, ні за сумісництвом, а в іншому — зможе виконувати свої обов’язки на одному з його місць роботи. Наприклад, з переломом руки не можна оперувати, але можна читати лекції або консультувати хворих.

У змісті запитання не вказано, з яким діагнозом медична сестра перебувала на лікарняному, а також на якій посаді вона працює за сумісництвом. Тому можна припустити, що в медичної сестри була подібна ситуація, коли вона могла працювати тільки за одним місцем роботи.