Зеленський підписав указ про підвищення мінімальної заробітної плати медикам

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про підвищення мінімального розміру заробітної плати для медичних працівників.

"Щонайменше 13,5 тис. грн для середнього медичного персоналу і щонайменше 20 тис. грн для лікарів", - заявив Зеленський під час виступу у День медика, трансляцію якого вів Офіс президента у Facebook.

За словами Зеленського, Офіс президента спільно з урядом і парламентом "зроблять усе, щоб такі суми були не тільки на папері й щоб загальний бюджет охорони здоров'я збільшувався, а також зростали тарифи програм медичних гарантій.

"Уряд розпочинає процес підготовки бюджету на 2022 рік. І я очікую, що він стане чітким сигналом для поновлення престижу і важливої ролі медиків у нашому українському суспільстві", - додав Зеленський.

Він також попросив уряд врахувати підвищення мінімального розміру заробітної плати для медиків під час складання бюджету на наступний рік.

Окрім того, Зеленський закликав представників місцевої влади не допускати ситуацій, коли "керівники лікарень отримують за місяць 100 тис. грн, а лікарі та медсестри 6 тис. грн".

Джерело Інтерфакс-Україна