Семінар на тему «Відділ інфекційного контролю. Ризик менеджмент»

Початок: 05 травня, 10.00
Місце зустрічі: Zoom

Спікер:

Циганчук Оксана, лікар-епідеміолог, з досвідом практичної роботи більш ніж 16 років. А також її резюме включає не лише співпрацю з численними міжнародними проєктами, а ще й досвід колаборації з “L’università degli studi di Bari ALDO MORO” (Bari. Italia).

На цьому семінарі ми поговоримо про управління епід. ризиками – як набором різноманітних комплексних дій, що здійснюється для покращення якості медичних послуг, обмеження епідеміологічного ризику та забезпечення безпеки пацієнтів на основі навчання на помилках.

Подискутуємо про ролі відповідальних за роботу у відділі інфекційного контролю закладу охорони здоров’я в контексті командної роботи. Міждисциплінарна робоча група, її склад, роль та завдання в контексті співпраці та підтримки відділ інфекційного контролю в питаннях профілактики інфекцій та інфекційного контролю.

Актуалізуємо важливість організації роботи в закладі охорони здоров’я Міждисциплінарної робочої групи з профілактики інфекцій та інфекційного контролю.

Як ви всі знаєте, практична орієнтованість є важливою складовою усіх зустрічей з нашим спікером Оксаною Циганчук, тому в другій половині нашого заходу сконцентруємося на практичному питанні щодо вимог обробки постільної білизни.

До обробки білизни медичних установ традиційно в світі пред'являються найвищі вимоги. Боротьба з внутрішньо-лікарняними інфекціями визначила підвищену увагу до проблеми дезінфекції на всіх етапах обробки текстилю. На жаль, українські пральні воліють пов'язувати поняття дезінфекції виключно з режимами прання та застосуванням зареєстрованих дезінфектантів, що значно спрощує життя, але не забезпечує головного – якісну обробку лікарняної білизни і охорону праці персоналу. В умовах сьогодення в Україні існує кілька нормативних документів, що регулюють обробку білизни в лікувальних установах, але вони досить суперечливі. Поговоримо про те, як підготувати СОП у відповідності до вимог чинного законодавства.

Програма заходу:

  1. Визначення поняття «Інфекційний контроль».
  2. Управління ризиками, як набір різноманітних комплексних дій, що здійснюється для покращення якості медичних послуг.
  3. Мінімізація епід. ризиків та забезпечення пацієнтів на основі навчання на помилках.
  4. Розподілення ролей працівників, відповідальних за роботу у відділі інфекційного контролю закладу охорони здоров’я в контексті командної роботи.
  5. Міждисциплінарна робоча група.  Її склад, роль та завдання в контексті співпраці та підтримки відділу інфекційного контролю в питаннях профілактики інфекцій та інфекційного контролю.
  6. Актуалізація важливості організації роботи в закладі охорони здоров’я міждисциплінарної робочої групи з профілактики інфекцій та інфекційного контролю.
  7. Основні вимоги до обробки білизни медичних установ.
  8. Підготовка СОП у відповідності до вимог чинного законодавства.