Порядок дій медпрацівників у разі виявлення покинутої дитини в умовах воєнного стану

Міністерство охорони здоров'я за підтримки Дитячого Фонду ООН ЮНІСЕФ та МБО «Партнерство "Кожній дитині» розробили алгоритм реагування медичних працівників у разі виявлення дитини без супроводу в умовах воєнного стану.

Алгоритм передбачає послідовність дій, які слід виконати у разі виявлення дитини без батьків /опікунів, а також визначає відповідальних за безпеку та здоров‘я дитини у такій ситуації. Цим визначається кінцевий результат, який мусить бути досягнутий після послідовного виконання кожного етапу.

Зокрема, в алгоритмі передбачені такі етапи роботи з дитиною:

  1. Виявлення дитини без супроводу.
  2. Повідомлення Національної поліції та у разі необхідності служби екстреної меддопомоги.
  3. Інформування служби у справах дітей територіальної громади (якщо це неможливо – службу у справах дітей обласної військової адміністрації, Національну соціальну сервісну службу, медзаклад).
  4. Ідентифікація знайденої дитини.
  5. Медичний огляд дитини.
  6. Інформування батьків чи служби у справах дітей про стан здоров’я дитини.
  7. Надання дитині медичної допомоги в умовах стаціонару у разі потреби.

Алгоритм розроблено відповідно до чинного спільного наказу МОЗ та МВС 17.12.2013  № 1095/1239 «Про затвердження форм документів про дитину, покинуту в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров'я або яку відмовилися забрати батьки чи інші родичі, про підкинуту чи знайдену дитину та Інструкцій про порядок їх заповнення».

Джерело: Міністерство охорони здоров’я України