Положення про групи рівних: проєкт винесено на громадське обговорення

Проєкт наказу «Про затвердження Положення про групи рівних» розроблено з метою організації суб’єктами господарювання у сфері охорони здоров’я інформальної освіти працівників сфери охорони здоров’я у формі груп рівних, що сприятиме поліпшенню якості медичного обслуговування.

Групи рівних — це захід безперервного професійного розвитку працівників сфери охорони здоров’я, що належить до неформальної освіти (п. 11 Положення про систему БПР працівників сфери охорони здоров’я, затвердженого постановою КМУ від 14.07.2021 № 725).

Згідно з Положенням:

  • захід групи рівних — це навчання за принципом «рівний рівному», яке передбачає участь у ньому працівників сфери охорони здоров’я, які є рівними за посадою, з метою підвищення рівня професійної компетентності шляхом обговорення питань здійснення власної професійної діяльності/досвіду та професійної діяльності/досвіду інших працівників сфери охорони здоров’я;
  • учасники групи рівних — рівні за посадою працівники сфери охорони здоров’я, які беруть участь у заході групи рівних;
  • фасилітатор групи рівних — працівник сфери охорони здоров’я, який організовує та проводить захід групи рівних. 

Організовувати навчання в групах рівних можуть як заклади охорони здоров’я, так і фізичні особи — підприємці.

Завданнями групи рівних, серед іншого, є:

  • поліпшення клінічних, професійних, комунікаційних та лідерських компетентностей працівників сфери охорони здоровʼя;
  • обмін досвідом щодо застосування лікарських засобів, медичних виробів, допоміжних засобів реабілітації при наданні медичної/реабілітаційної допомоги за умови відсутності посилання, у тому числі непрямого, на назву лікарського засобу визначеного виробника/постачальника, медичні вироби та допоміжні засоби реабілітації визначених виробників/постачальників.
  • аналіз працівниками сфери охорони здоровʼя прогалин у власних знаннях і навичках, визначення особистих навчальних потреб шляхом обговорення з колегами власної професійної практики, допущених під час неї помилок та шляхів їхнього усунення;
  • вивчення актуальних питань надання реабілітаційної допомоги, медичної і фармацевтичної діяльності, які відповідають потребам працівників сфери охорони здоровʼя, у зручний час і визначеному місці з використанням інтерактивних методів опанування знань і навичок.

Детальніше ознайомитися з Положенням та додатками до нього можна на сайті МОЗ у розділі Документи / Громадське обговорення.

Зауваження та пропозиції у вигляді порівняльної таблиці можна надсилати до 02 травня 2025 року у письмовому або електронному вигляді на адресу Міністерства охорони здоров’я України: вул. Грушевського, 7, м. Київ, 01601, (e-mail: moz@moz.gov.ua); або електронну адресу: m.o.bomko@moz.gov.ua

Джерело: ThePharmaMedia