Основні компоненти профілактики інфекцій та інфекційного контролю в медичній практиці
Вебінар
2 червня, 14:00
Тривалість: 2 години
Місце зустрічі: Zoom
Організатор: «Журнал головної медичної сестри» видавництва «ПРЕСС АЛЬЯНС»
Спікер:
Циганчук Оксана, керівник компанії «Care For doctors», лікар-епідеміолог, науковий співробітник «Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л. В. Громашевського НАМН України»
Програма:
Практичні аспекти епідсупроводу. Інфекційні виклики сьогодення
Затверджені порядки та інструкції, які слід використовувати в роботі закладів охорони здоров’я відповідно до вимог наказу «Про організацію профілактики інфекцій та інфекційного контролю в закладах охорони здоров’я та установах/закладах надання соціальних послуг/соціального захисту населення» від 03.08.2021 №1614.
Дезінфекція виробів медичного призначення
Організація процесів відповідно до наказу МОЗ України від 11.08.2014 №552 Про затвердження Державних санітарних норм і правил "Дезінфекція, передстерилізаційне очищення та стерилізація медичних виробів в закладах охорони здоров'я".
Висока актуальність проблеми ефективності дезінфекції та стерилізації в очевидна при врахуванні того факту, що за медичною допомогою в реаліях сьогодення звертається велика кількість населення. Серед пацієнтів можуть бути вірусоносії, бактеріоносії і хворі на різні інфекційні захворювання. Існує реальна небезпека контамінації пацієнтів і медперсоналу вірусом ВІЛ-інфекції, гепатитами В та С, герпесу, мікобактеріями туберкульозу, дифтерійною паличкою, блідою спірохетою, грибковими інфекціями та ін. Для лікування пацієнтів використовуються інструменти, що мають складну конфігурацію, багато замкових з'єднань, складний рельєф поверхні і можуть мати високий рівень вірогідності зараження. Ризик виникнення в цих умовах інфекцій, що пов’язані з наданням медичної допомоги зростає.