Інспекція праці інформує щодо влаштування на роботу медиків – переселенців

В умовах війни чимало медиків вимушені змінювати місце роботи: через активні бойові дії та/або окупацію населених пунктів, де вони мешкали, а також через пошкодження чи повну руйнацію медзакладів, в яких вони працювали.

Відповідно до пункту 8 Положення про Міністерство охорони здоров’я України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року № 267 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 24 січня 2020 року № 90), у зв’язку з введенням воєнного стану в Україні відповідно до Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 67/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», наказом Міністерства охорони здоров’я України від 04.03.2022 р. № 414 «Про облік та табелювання медичних працівників, які надають медичну допомогу поза основним місцем роботи в період воєнного стану на території України» (далі – Наказ МОЗ №414) врегульовано норми працевлаштування медпрацівників, які через війну втратили можливість працювати за основним місцем роботи.

Зокрема, Наказом МОЗ №414 врегульоване питання тимчасового залучення медиків із числа внутрішньо переміщених осіб у заклади охорони здоров’я. Так, облік робочого часу медпрацівника здійснюється у закладі, до якого його направлено. Потім ці дані спрямовуються до закладу за основним місцем роботи, після чого він отримує заробітну плату.

За наявності вакансій працевлаштування медичних працівників із числа внутрішньо переміщених осіб може здійснюватися й за сумісництвом.

Слід зазначити, що МОЗ України робить все можливе, щоб українські медики мали можливість продовжувати надавати медичні послуги в Україні та отримувати за це гідну оплату праці під час війни.

Джерело: Східне міжрегіональне управління Державної служби України з питань праці